• Strona główna

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania"

        • 21.06.2026
        • Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs "Mistrz Pięknego Czytania", w którym wzięli udział uczniowie klasy II. Głównym celem konkursu było promowanie czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni oraz oraz doskonalenie techniki płynnego i wyrazistego czytania. Dzieci przygotowały fragmenty książki autorstwa Agnieszko Frączek pt. "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą".
          Poziom konkursy był bardzo wysoki i wyrównany. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy Mistrza Pięknego Czytania. Brawo dla wszystkich młodych miłośników książek! Życzymy, aby pasja do czytania towarzyszyła Wam każdego dnia.
          Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Przedszkolaki oraz uczniowie z klas I i II odpowiadali na zagadki oraz układali puzzle przedstawiające bohaterów znanych i lubianych bajek.
          Dziękujemy Pani Elżbiecie Krawczyk za zorganizowanie konkursu oraz zachęcanie dzieci do odkrywania magicznego ś

        • Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania": Czytaj więcej
        • "EKO-SZKOŁA ZASILANA ENERGIĄ WIATRU, WODY I SŁOŃCA"

        • 21.06.2026
        • Uczniowie klasy VII przystąpili do Konkursu "Złap energię odnawialną - wiatru, wody i słońca!", który został ogłoszony przez Wydawnictwo Nowa Era we współpracy z partnerem PGE Polska Grupa Energetyczna. Konkurs realizowany był od 1 maja 2026 r. do 19 czerwca 2026 r. Klasa VII opracowała projekt i wykonała makietę pt. "EKO-SZKOŁA ZASILANA ENERGIĄ WIATRU, WODY I SŁOŃCA". Makieta pokazuje, w jaki sposób trzy odnawialne źródła energii: energia wiatru, energia wody i energia słoneczna współpracują ze sobą, aby zasilać budynek. Wszystkie trzy źródła energii są połączone z magazynem energii, w którym możemy przechowywać nadwyżki prądu i wykorzystać go później, kiedy źródła chwilowo nie pracują. Uczniowie pracowali nad projektem w zespołach: jedni budowali szkołę, inni turbiny, inni elektrownię wodną i magazyn energii. Był też zespół grafików i prelegentów. Dzięki temu każdy miał swoją rolę, a c

        • "EKO-SZKOŁA ZASILANA ENERGIĄ WIATRU, WODY I SŁOŃCA": Czytaj więcej
        • Masz wpływ na swoje bezpieczeństwo - na wsi można żyć zdrowo i bezpiecznie

        • 21.06.2026
        • 19 czerwca 2026 r. gościliśmy w naszej szkole pana Adama Tomczyka, specjalistę ds. prewencji w Placówce Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Rawie Mazowieckiej, który poprowadził niezwykle ważne zajęcia dla uczniów klas IV-VI. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na wsi – zagadnienie szczególnie ważne dla wielu naszych uczniów, którzy na co dzień mają kontakt ze środowiskiem rolniczym. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak unikać zagrożeń związanych z pracą przy maszynach i zwierzętach, jak prawidłowo zachowywać się w pobliżu urządzeń rolniczych oraz jak zapobiegać wypadkom. Dzięki licznym przykładom i prezentacjom mogli lepiej zrozumieć, jak ważna jest rozwaga i przestrzeganie zasad bhp. Po części szkoleniowej przeprowadzony został konkurs wiedzy dotyczący omawianych zagadnień. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali nagrody, które sprawiły im wiele radości i były miłym

        • Masz wpływ na swoje bezpieczeństwo - na wsi można żyć zdrowo i bezpiecznie: Czytaj więcej
        • Dzień Pustej Klasy

        • 21.06.2026
        • Uczniowie klas 1 i 3 wzięli udział w Dniu Pustej Klasy – święcie edukacji w naturze. Jest to coroczna akcja organizowana przez Źródła - Ośrodek Działań Ekologicznych. Tematem naszego spotkania w przyszkolnym ogródku był… patyk! Z pozoru zwyczajny, okazał się niezwykłym bohaterem wielu zadań. Dzieci porównywały jego długość, dokonywały pomiarów, tworzyły z patyków figury, a następnie ozdabiały je, tworząc kolorowych Panów Patyków. Inspiracją była lektura książki o tym samym tytule. Na tym jednak przygoda się nie skończyła! Patyki zamieniły się w czarodziejskie różdżki, dzięki którym uczniowie wyczarowywali niezwykłą wiedzę. I tak brzoza brodawkowata stawała się Betula pendula, miłorząb japoński – Ginkgo biloba, a jarząb szwedzki, pod którego koroną odbywało się nasze spotkanie, dumnie przedstawiał się jako Sorbus intermedia. Dzieci w skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w

        • Dzień Pustej Klasy: Czytaj więcej
        • Pomagamy zwierzakom ze Schroniska dla Zwierząt w Boguszycach

        • 21.06.2026
        • Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Boguszycach, aby przekazać jego podopiecznym dary zakupione z funduszy zebranych podczas szkolnego kiermaszu. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej do schroniska trafiły karma, maty oraz środki czystości – rzeczy tak bardzo potrzebne na co dzień. Wizyta była nie tylko okazją do przekazania pomocy, ale także do poznania mieszkańców schroniska. Spacer po jego terenie, głaskanie psów i zabawy z kotami dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń. Każde merdnięcie ogona i każde mruczenie były najpiękniejszym podziękowaniem za okazane serce. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli szkolny kiermasz i przyczynili się do organizacji tej wyjątkowej akcji. Razem pokazaliśmy, że nawet małe gesty mają wielką moc i mogą realnie poprawić los zwierząt czekających na swój wymarzony dom.

        • Pomagamy zwierzakom ze Schroniska dla Zwierząt w Boguszycach: Czytaj więcej
    • W szkolnym ogrodzie​​​​​​​

    • Rocznica szkolna

      Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.